Egészségügyi szolgáltatások
VÉSZHELYZET ESETÉN HÍVHATÓ TELEFONSZÁMOK:
- mentők: 104
- tűzoltóság:105
- rendőrség: 107
- általános: 112
EGÉSZSÉGÜGYI SZOLGÁLTATÁSOK
Foglalkozás-egészségügyi vizsgálatok
A BME közalkalmazottai és munkavállalói számára a foglalkozás-egészségügyi vizsgálatokat a Hungária Med-M Kft., illetve alvállalkozója a Keltexmed Kft. látja el a kampuszon kívüli, de ahhoz közeli egészségügyi ellátó helyeken.
Munkatársaink a szolgáltató által nyújtott egyéb, önköltséges egészségügyi szolgáltatásokból kedvezményt kapnak!
Orvosi rendelő a T épületben
A BME egészségügyi szolgáltatásaitól teljesen függetlenül a T épület földszintjén (Lásd az Egyetem infotábla-térképen, bejárat a H épület felől a két épület közötti udvarból!) az alábbi szolgáltatások állnak rendelkezésre:
Optika és szemészeti magánrendelés
Az A&F Optika hétfőtől csütörtökig 9 és 16 óra között tart nyitva, pénteken zárva.
Szemész szakorvosi vizsgálat hétfőnként 10:00-15:00 között, optometrista-kontaktológus rendelés keddenként 9:00-12:00 óra között, amihez előzetes egyeztetés szükséges e-mailben: afoptika@gmail.com vagy telefonon: +36 1 463-2826, +36 70 630-1010 Fenyvesiné Alberti Monika
Hepatológiai magánrendelés
Dr. Horváth Gábor
Csak előzetes jelentkezéssel! Rendelési idő: keddi és szerdai napokon, megbeszélés szerint. Jelentkezés a hepatológiai magánrendelés saját honlapján: http://www.hepatologia.hu
Háziorvosi és foglalkozás-egészségügyi szakrendelés
Dr. Szijártó Csaba
Csak előzetes jelentkezéssel! Rendelési idő: keddenként és csütörtökönként 11:00-13:30 óra között. Jelentkezés csak e-mailben, levélcím: orvos és asszisztens (Andrasiné Böcsödi Ibolya): dr.szijartocs@t-online.hu
TEENDŐK BALESET ESETÉN:
Eljárás hallgatóval történő baleset esetén:
Az Egyetem területén hallgatóval történt baleset esetén, az elsősegélynyújtással egy időben a Kancellária Humán Erőforrás Igazgatóságán a Munkavédelmi csoportot is értesíteni szükséges (T: 463-3347, 469-1556, 463-2092, +36(70)681-3304, +36(30)306-4806).
Amennyiben a baleset súlyossága miatt mentőt kell hívni, akkor azzal egy időben a diszpécser szolgálat is kapjon tájékoztatást a történtekről (T:463-4444).
Kollégiumok területén történő baleset esetén a helyszínen szolgálatban lévő portást kell értesíteni, és ott a baleseti naplóban rögzíteni a történteket az adatok és az elérhetőségek megadásával.
Eljárás munkavállalóval történő baleset esetén:
Munkavállalónak szervezett munkavégzés során vagy azzal összefüggésben történt balesete esetén az elsősegélynyújtással egy időben azonnal értesíteni kell a Kancellária Humán Erőforrás Igazgatóságán a Munkavédelmi csoportot. A helyszínt az események pontos rögzítésének érdekében megváltoztatni tilos. A baleset korrekt kivizsgálása és a további balesetek megelőzése érdekében szükség lehet a tanúk segítségére, elérhetőségük megadására.
A Munkavédelmi szabályzat 9-es mellékletében található dokumentumot az adott szervezeti egység munkavédelmi megbízottja tölti ki a balesettel kapcsolatos adatokkal, és küldi tovább a Kancellária Humánerőforrás Igazgatóságán a Munkavédelmi csoport részére.
Amennyiben a baleset súlyossága miatt mentőt kell hívni, akkor azzal egy időben a diszpécser szolgálat is kapjon tájékoztatást a történtekről (T:463-4444).
Amennyiben a baleset a lakóhely és a munkahely között történt munkába jövet vagy onnan hazafelé menet nem a munkáltató saját, vagy bérelt járművével. akkor az nem munkabalesetnek minősül. Ezt az úti balesetet a Humán Erőforrás Igazgatóság Munkaügyi Osztályának kell bejelenteni.
A Munkavédelmi szabályzat 9-es mellékletében található dokumentumot az adott szervezeti egység munkavédelmi megbízottja tölti ki a balesettel kapcsolatos adatokkal, és küldi tovább a Vagyon- és Intézménybiztonsági Osztályon dolgozó munkavédelmi előadónak .
Amennyiben a baleset súlyossága miatt mentőt kell hívni, akkor azzal egy időben a diszpécser szolgálat is kapjon tájékoztatást a történtekről (T:463-4444)